Göndör haj ápolása
A göndör haj ápolása csak nyűg? Bár te sokszor gondnak érzed, tudnod kell, hogy a nők nagy százaléka áhítozik hosszú (vagy rövid) göndör és dús fürtjeid után! Ne sajnáld hát az időt és a kényeztetést arra, hogy a számodra kusza loboncot irigylésre méltó, puha, egészséges és csillogó göndör hajkoronává varázsold!
A göndör haj általában
- Nedvesség, páratartalom hatására könnyen borzossá válik, aztán szállni kezd.
- Rétegei, szerkezete miatt nyitottabbak, a haj ezért csomósabb, könnyen törik.
- Rakoncátlan és merev, sokszor élettelen, fakó, felülete nem tükrözi vissza a fényt.
- A hajszálak nagyon szárazak, főként a hajvégek, emiatt kezelhetetlenek.
De ne felejtsd el, hogy a göndör tincsek már önmagukban ELLENÁLLHATATLAN, EXTRÉM SZEXI STÍLUST KÖLCSÖNÖZNEK VISELŐJÜK ARCÁNAK!
Ezen kívül nemcsak a vékony szálú, hanem minden hajtípus dúsabbnak hat a lokniktól, nem kell mindennap hajat mosnod, nem kell szenvedni a könnyen zsírosodó haj gondjaitól és még sorolhatnám, EZÉRT HOZD KI BELŐLE A LEGJOBBAT!
Göndör haj ápolása kellő odafigyeléssel nem boszorkányság!
Tudtad, hogy a közhiedelemmel ellentétben az állandó hajvágástól nem nő gyorsabban a hajad, kizárólag a töredezett végeket kell eltávolítani? Ápold hát megfelelően, hogy ne kelljen mindig az olló után nyúlnod, őrizd meg hullámaid természetes állapotát!
Göndör haj esetében az alapvető gond, mindig az ápolási technikával van.
Ha odafigyelsz, hogy megfelelő minőségű, EGÉSZSÉGES göndör hajad legyen, sokkal könnyebb lesz kezelni, legyen akár rövid vagy vállig érő hosszúságú.
- Szárítsd diffúzoros hajszárítóval alacsony hőfokon, ha ellene vagy a természetes hajszárításnak!
- A göndör haj rendkívül érzékeny a sérülésekre. Ezért nagyon fontos, hogy göndör hajad mindig ápold különös figyelemmel, amíg az nedves. Fésüld ritka fogú fésűvel, azzal a legkönnyebb kibontani a göndör hajat!
- Vágasd 2-3 havonta, mosd meg heti 1-2 alkalommal, hogy tartását megőrizze, mert hajlamosabb a töredezésre, mint más hajtípusok!
- Ápold hajad professzionális termékekkel, hogy göndör hajszálaid egészségesek és csillogóak maradjanak két hajmosás között is, ne legyen töredezett hajszál, száraz hajvég, rakoncátlan, merev haj!
A göndör haj ápolása professzionális termékekkel és lépésről-lépésre
A göndör haj ápolása a többi hajtípussal megegyezősen is a hajmosásnál kezdődik.
A speciális SELIÁR CURL sampon vitaminban gazdag, természetes hatóanyagaival segíti a göndör fürtök volumenének szabályozását speciális SLES/SLS mentes(!)* formula gyengéden tisztítja a göndör és hullámos fürtöket, visszaadja rugalmasságukat és hidratáló hatású.
Ezután jöhet a SELIÁR MASK kondicionáló, amely kifejezetten a göndör haj ápolására alkalmas, hajad száraz állaga miatt, ez lesz a legfontosabb terméked! Hidratál és táplál, erőssé, élettel telivé varázsolja hajad, megszünteti a gubancolódást így segíti a csomók kibontását.
A göndör tincsek barátja az elmaradhatatlan speciális SELIÁR AKTIVATOR hajápoló, hajszerkezet javító spray, ami nem olajos, nem ugrik össze tőle a hajad, puhaságot, rugalmasságot, ragyogást, fényt biztosít és megvédi hajad miközben formázod, szárítod, és ami a legfontosabb párataszító tulajdonságával véd a környezeti tényezőkkel szemben.
A termékek természetes összetevőik nem irritálják a fejbőrt, fő hatóanyagaik Méz, az Argánolaj, Lenmagolaj, Selyemprotein ezektől nyeri vissza hajad fényét, selymességét és puhaságát, eredeti lágy formáját!
Próbáld ki egyenként vagy szettben termékeinket, (ide kattintva) és búcsút inthetsz a pulikutya kinézetnek! Az eredmény garantáltan puha, csillogó, egészséges, természetes fürtök, amelyek megérik a fáradozást!
*(SLES-nek és SLS-nek emlegetett Sodium Laureth Sulfate, illetve Sodium Lauryl Sulfate előfordulása igen gyakori a hagyományos kozmetikumokban. A tudományos szakemberek körében jól ismert mindkét anyag, mint általános bőr irritáns. Az SLS erős kiszárító hatást gyakorol a bőrünkre és a hajunkra, míg a SLES-ről japán tanulmányok kimutatták, hogy a sejteken belül károsítja a DNS-t (örökítő anyagot). Mind a SLS mind a SLES potenciálisan rákkeltő formulákat hozhat létre, ha nitrátokkal és dioxinokkal vegyül a samponokban.)