4 jel, hogy ideje lecserélni az otthoni hajszárítódat
A hajszárító egy csoda: segítségével a hajmosás utáni nedves kóctengerből takaros frizurát varázsolhatsz magadnak. És bár azt már sokan tudják, hogy a procedúra előtt elengedhetetlen hővédőt használni, azzal már kevesebben vannak tisztában, hogy a hajszárító élete sem tart örökké. A Szépségvilág csapata sok-sok éve a haj megszállottja, így mindent tudunk a tincsek igényeiről, vágyairól és szükségleteiről. Máris eláruljuk, milyen jelek utalnak arra, hogy eljött az ideje megválni a régi hajszárítódtól, és beszerezni egy újat.
Rezeg és berreg
Vannak kütyük, amelyeknek kifejezetten jót tesz, ha megfelelő sebességgel vibrálnak – természetesen a tejhabosítóra gondolunk ???????? – ám a hajszárító nem tartozik ezek közé. Ha azt tapasztalod, hogy a korábbi békés zümmögés helyett az eszköz elkezd furcsa hangokat kiadni és úgy rezeg a kezedben, mint egy masszázspisztoly, akkor bizony esélyes, hogy valami baja van.
Ilyenkor egyébként nem feltétlenül kell a kukában végeznie: nézd meg, mi a helyzet a ventilátor lapátjával. Ha például meglazult, eltört vagy épp valami beleakadt, esélyes, hogy ez okozza a problémát. A jó hír az, hogy az alkatrész sokszor javítható, a rossz pedig az, hogy ez gyakran jóval költségesebb, mint venni egy új készüléket.
Egy kis szűrő malőr
Ahogy az autó pollenszűrője is időnként eltömődik, úgy egy idő után a hajszárító szűrője sem menekülhet ez elől. Legtöbbször a hajszálak tömítik el, de van, hogy a sok por teszi tönkre. Bármelyik is a helyzet, nem fog megfelelően működni. Ha még időben észreveszed, mi a gond, lehet, hogy sikerül egy fogkefével megtisztítani, ám ha ez már nem megy, akkor kénytelen leszel szervizbe vinni, hátha ott meg tudják menteni. Ha nem, akkor viszont muszáj lesz búcsút venni tőle. Öröm az ürömben, hogy így vehetsz egy modernebb készüléket, ami kevésbé károsítja a hajszálakat. Ha a drágább kategóriából választasz modellt, otthon is szalonminőségben (és sebességgel) készítheted el a frizurádat, ráadásul a költségesebb termékekre hosszabb garancia érvényes.
Tudtad? Ma már számos olyan hajszárító elérhető a piacon, ami kerámiás és ionos technológiájának köszönhetően hosszú távon hozzájárulhat a haj hidratáltságának megőrzéséhez.
Túl nagy zajt csap
Oké, hogy a hajszárítás percei nem ideálisak mély beszélgetésekhez, ám ha azt tapasztalod, hogy a hajszárítód sípoló, vijjogó hangot ad, akkor azonnal kapcsold ki, ugyanis félő, hogy valami beleakadt a ventilátor lapátba. Jobb esetben ettől csak egy idő után egyszerűen elromlana a masina, ám ha peched van, ki is gyulladhat.
Legtöbbször ilyenkor elegendő eltávolítani a lapátok közé férkőzött idegen tárgyat, ám ha ez sem segít, kezdj el új hajszárítót keresni a neten, nehogy a tűzoltókkal találd szembe magad.
Fúj, de minek?
Ha azt érzed, hogy a hajad gyorsabban megszáradna a szabad levegőn, mint a hajszárítónak köszönhetően, akkor lehet, hogy ez egy jel, hogy ideje lecserélni. Noha érdemes megpróbálkozni azzal, hogy egyszerre kisebb szekciókat szárítasz, ha ez sem segít, irány a kuka, ugyanis ha túl sokáig szárítod a hajad forró levegővel, a tincsek a legrofibb hővédő mellett is roncsolódhatnak.
Beláttad, hogy meg kell válnod a régi hajszárítódtól, de nem tudod, hogy milyet vegyél helyette? Nem érted, mi az oka a hatalmas árkülönbségeknek, és fogalmad sincs, melyik termék illik a legjobban a Te igényeidhez? Vedd fel velünk a kapcsolatot, segítünk megtalálni az új Nagy Ő-t… már ami a hajszárítódat illeti!