5 tényező, amit érdemes figyelembe venni, amikor ősz hajra való hajfestéket keresel
Az ősz hajszálak eltüntetése olyasfajta hadművelet, amivel a nők többségét érinti. A piacon rengeteg termék elérhető, és ahogy oly’ sok mindennel kapcsolatban, itt is igaz, hogy nem feltétlenül a legdrágább a legjobb. Összegyűjtöttük azokat a szempontokat, amelyeket érdemes figyelembe venni, mielőtt kiválasztod a neked való hajfestéket.
1. Az őszfedés legyen 100%-os
Egy hajfestéktől olyan alap elvárás ez, mint a nagymamád süteményétől, hogy finom legyen. A professzionális termékekben ebből a szempontból bízhatsz: ha az előírásoknak megfelelően használod őket, garantáltan eltüntetik a bosszantó fehér tincseket.
2. A pénztárca kívánalmai: ár = minőség?
Jellemzően minél többe kerül egy hajfesték, annál több áldásos tulajdonsága van az őszfedésen felül. Van, amiben több az ápoló összetevő vagy éppen egyáltalán nincs benne olyan összetevő, amit sokan tudatosan kerülnek a szépségápolásban. És persze a hajfestékeknek is vannak szuperhősei: általában ez az a termék, aminek bár borsosabb az ára, cserébe mindent is tud, amire egy 21. századi tudatos vásárlónak szüksége lehet.
3. Tápláló és hidratáló összetevők
A hajfestés igénybe veszi a hajat. Ez tény. A kérdés az, hogy mennyire, és mi minden van az adott festékben, ami ellensúlyozza / csökkenti a kémiai folyamattal járó szárító hatást. Számos olyan hajfesték létezik, ami szó szerint teleszuszakolnak olyan összetevőkkel, amelyek fényessé, selmyessé és ragyogóvá teszik a hajat. Összegyűjtöttük a leggyakoribb komponenseket, és azt is, hogy melyiktől milyen hatást várhatsz.
Zöldtea kivonat, tsubaki olaj = ők a hajszerkezet fő védelmezői.
Sivatagi datolya olaj = remineralizál, azaz visszapótolja az ásványi anyagokat a hajszálba.
Keratin, lenolaj, argánolaj és selyemprotein = ápolnak és táplálnak, hogy a hajad fényes és ragyogó legyen, sőt, a színmegtartást is támogatják.
Tipp! Ha eleve problémás a hajad, száraz, fakó, szöszösödik vagy épp töredezik, a hajfestés procedúráját érdemes kiegészteni valamilyen, a hajtípusodnak megfelelő hajmaszkkal is. A rendszeres tincstörődés csodákra képes!
4. Azok a bizonyos káros anyagok…
Ammónia, PPD, rezorcinol: ez a három legismertebb olyan összetevő, amit sokan kerülni szeretnének. Mutatjuk, mit érdemes tudni róluk, hogy el tudd dönteni, neked is fontos-e, hogy megtaláld a mentes hajfestékeket.
A PPD egy vegyület, teljes nevén parafenilén-diamin, és minél sötétebb egy hajfesték, általában annál többet használnak belőle. Az arra érzékenyeknél – főleg tartós használat esetén – viszketést, bőrpírt és kis hólyagokat okoz. Szerencsére, ma már számos olyan termék elérhető, amely 100%-ban PPD-mentes.
Az ammónia az az összetevő, ami megnyitja a hajszálak szerkezetét, hogy a pigmenteknek legyen esélye bejutni a hajszál belsejébe. A gond csak az vele, hogy sokan allergiásak rá, és nem is tudják, hogy ez az anyag okozza a problémáikat. Ha hajfestés után gyakran kipirosodik vagy viszket a fejbőröd, érdemes megnézni, hogy van-e ammónia a hajfestékedben. Ha igen, cseréld le ammóniamentesre: ezekben a termékekben az ammóniát más, haj- és fejbőrbarátabb anyagokkal helyettesítik, így az őszfedés ugyanúgy megmarad.
A nyelvtörőnek is beillő rezorcinol egy szintetikus vegyület, egy hajfestő anyag, amelynek egyébként szagsemlegesítő hatása is van. Sajnos sokan allergiásak rá, ami különféle tüneteket okozhat, ráadásul nemcsak a bőrön, hanem a nyálkahártyán is. Sőt, egyes kutatások szerint rákkeltő is, így mindenképp ajánlott rezorcinolmentes hajfestéket keresni.
5. És akkor még legyen vegán is…
A 21. században egyre több embernek fontos a környezettudatos szépségápolás. Néhány évvel ezelőtt még nagyítóval kellett keresni a vegán és kizárólag természetes összetevőket tartalmazó kozmetikumokat, ám szerencsére most már a hajfestékek között is lehet olyan termékeket találni, amelyek 100%-ban vegánok és 98%-ban csak természetes komponenseket tartalmaznak. Bónusz, hogy az Echosline palettájában 2023 végéig az összes termék vegán lesz, ráadásul a csomagolás is nagy százalékban újrahasznosított anyagokból készül.