A göndör haj 3 kívánsága: ezekre figyelj az egészséges loknikért
A göndör haj – főleg, ha fested, netán szőkíted is – meglehetősen kényes, és sok törődésre van szüksége. Mutatjuk, mire érdemes figyelni annak érdekében, hogy a göndör hajad egészséges és gyönyörű legyen!
1. A göndör haj = sivatag?
Majdnem, ugyanis a göndör haj, bár tevék nem élnek benne, alapvetően nagyon száraz. Még neccesebb a helyzet, ha fested, színezed vagy szőkíted.
Pontosan ezért nagyon fontos, hogy olyan sampont és balzsamot válassz, amit speciálisan göndör hajra fejlesztettek ki. Keresd az összetevők között az argánolajat, a mézet, a lenmagolajat, a keratint és a shea vajat, amelyek mélyen hidratálják a hajszálakat, és gondoskodnak róla, hogy a tincseid ragyogóak és rugalmasak legyenek.
2. Kerülendő összetevők
A piacon számos göndör hajra való sampon és balzsam van, ám ezek egy része nagyjából annyira megbízható, mint a próbafülkék vékonyítós tükrei. Ha olyan terméket keresel, ami használat után sem fog csalódást okozni, érdemes megtanulni, melyek azok az összetevők, amelyeket jobb elkerülni.
Lokni ellenség 1.0: szulfátok
A szulfátok nagyon profin távolítják el a szennyeződéseket és a zsírt a hajból, nem csoda, hogy szinte minden sampon összetevői között megtalálhatóak. És bár a legtöbb hajtípus alapvetően nem fakad sírva tőlük, a göndör hajnak nagyon nem tesznek jót, mert az eleve dehidratált tincseket még tovább szárítják.
Így ismerd fel: az összetevők listáján leggyakrabban Sodium laureth sulfate (SLS) vagy Ammonium laureth sulfate (ALS) néven találod meg őket.
Lokni ellenség 2.0: szilikonok
A hajbalzsamok egyik leggyakoribb összetevője, mert elvileg fényessé és ragyogóvá teszi a tincseket, sőt a hajmosás utáni kifésülhetőséget is gyerekjátékká teszi. Ez eddig jól hangzik, csakhogy van egy “de”. A szilikon ugyanis egy idő után vékony réteget képez a hajszálak körül, és annyira ragaszkodni kezd hozzá, hogy igazán jól csak a szulfátot tartalmazó samponnal lehet eltávolítani. Ami pedig ugyebár szárítja a hajat, így még több balzsamot fogsz használni, ezáltal még több szilikon fog a tincsekre rakódni. Ördögi kör.
Így ismerd fel: az összetevők listáján a -conol, -xane, -cone végű szavakat keresd: a dimethicone és az amodimethicone a leggyakoribb mumusok!
Lokni ellenség 3.0: alkohol
Ha valaha előfordult már veled, hogy többet ittál a kelleténél, tudod, milyen érzés az a csillapíthatatlan szomjúság, amivel a “másnap” beköszönt. Nos, a hajad is pontosan így érzi magát, ha olyan terméket használsz rá, ami alkoholt tartalmaz.
Így ismerd fel: könnyű dolgod lesz, mert mindegy milyen elő- vagy utótagot kap, az “alcohol” szót (pl. isopropyl alcohol) könnyű kiszúrni az összetevők között.
3. A göndör haj nem szereti a hőt
A tél kellős közepén persze nem mehetsz ki az utcára vizes hajjal, ám amikor csak lehet, érdemes hagyni, hogy a göndör hajad a szabad levegőn száradjon meg, és igyekezz minél kevesebbszer használni a különféle hajformázók arzenálját. A hajszárító, a vasaló, a göndörítő vagy a kreppelő ugyanis elképesztően roncsolja és szárítja az amúgy is száraz tincseket.
Tipp: amikor elkerülhetetlen, hogy a hajszárító vagy a sütővas után nyúlj, mindig használj hővédőt, hogy minimalizáld a hajszerkezet károsodását.
Nem tudod, milyen terméket válassz? Nézd meg a kifejezetten göndör hajra való termékeket a webáruházunkban!
A göndör haj ápolása csak nyűg? Bár te sokszor gondnak érzed, tudnod kell, hogy a nők nagy százaléka áhítozik hosszú (vagy rövid) göndör és dús fürtjeid után! Ne sajnáld hát az időt és a kényeztetést arra, hogy a számodra kusza loboncot irigylésre méltó, puha, egészséges és csillogó göndör hajkoronává varázsold!